Letnie przebudzenie

26 czerwca 2024

Z czym kojarzy Ci się lato ? Może tak jak nam z promieniami słońca, wakacjami i żarem lejącym się z nieba. Potrzebujemy w upalne dni schłodzenia i orzeźwienia.
Dlatego postanowiłyśmy przybliżyć temat herbaty latem nieco bardziej.

Pamiętajmy o równowadze. Nie tylko wszystko co zimne może zaoferować nam ochłodzenie i złagodzenie uciążliwości podczas upału.
Miejsca na świecie gdzie temperatura jest wysoka, podają często napoje ciepłe, dlaczego ?
Nasze ciało ma stałą temperaturę. Pijąc bardzo zimny napój zaskakujemy nasz organizm, który w efekcie poci się i pracuje nad tym by temperatura wróciła do normy - prowadząc do efektu odwrotnego od zamierzonego. Lepiej zostanie przyjęty przez nasz organizm napój letni czy ciepły - nawodni organizm przynosząc tym samym lepsze samopoczucie.

Wybierając susz herbaciany latem warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty:

  • skład - występujące w mieszankach m.in. mięta, cytryna, melisa, trawa cytrynowa, limonka czy aloes. Dodatki te mają właściwości orzeźwiające, kojące. Ponad to schłodzony napar z hibiskusa dodaje energii.
  • rodzaj herbaty - herbata zielona i biała pobudza, energetyzuje, poprawia koncentracje, i według medycyny chińskiej schładza organizm. Zadbajmy by była nieodzownym elementem w upalne poranki.
    Niektóre herbaty zielone można zaparzyć zimną wodą i po odczekaniu odpowieniego czasu delektować się delikatnością powstałego naparu. Tak przygotowana herbata zmniejsza ryzyko jej przeparzenia. Napar zwany clod brew często wydobywa z liści niespodziewane aromaty. 
  • zamiast herbaty - Rooibos (czerwonokrzew) - wiemy, że to idealna propozycja dla kobiet w ciąży, karmiących oraz dzieci ze względu na brak teiny. Zaskakujące może być, że pojawia się w letnich propozycjach. Napar z rooibosa wpływa korzystnie na gospodarkę wodną naszego organizmu. Dodatkowo jest bogaty w wybrane witaminy i składniki mineralne.

Polecamy Twojej uwadze naszą letnią ofertę. Znajdziesz w niej międzyinnymi: Herbaty zielone - Pattaya, Suzushi, Limonka z aloesem, Brzoskwinia z cytryną, Pomarańczowa energia, Moc grabatu, Herbata biała - Soczyste winogrona, aloes z truskawką, Rooibos - Epoka lodowcowa, Książe z bajki.